Deneme Veritabanları

  Deneme Veritabanları Değerlendirme Anketi için tıklayınız

 

DENEME VERİTABANLARI TANIMLAMA BİTİŞ TARİHİ

Cochrane Library Veritabanı Kanıta dayalı Tıp veritabanıdır. Sağlık hizmetlerinde yapılmış tedavi ve müdahalelerde kanıtlanmış araştırmaları, metodolojik ve tanısal testlerin de yer aldığı güncel bilgileri içeren kaynaklara dayalı veri tabanlarını tek bir çatıda toplayan çevrimiçi bir kütüphanedir. Veritabanı içeriğinde;

939.580 deneyler veri kaydı,

9.389 Cochrane sistematik incelemesi,

36.795 eleştiri incelemeleri özetlerinin veri tabanı,

15.764 metodoloji kaydı,

16.174 sağlık teknolojisi değerlendirme veritabanı,

15.015 NHS ekonomik inceleme veritabanı,

78 Cochrane işbirliği hakkında bilgiler,

113 Cochrane Editoryal bilgiler, bulunmaktadır. 

31/12/2017
dmags ile ilgili görsel sonucu

dMags  Türkçe E-Dergi Veritabanı; Bilim ve Teknoloji, Çocuk, Hobi, İş Dünyası, Kadın ve Erkek, Kültür, Otomobil, Seyahat, Spor ve Sağlık konularında 261 Türkçe e-dergiyi kapsamaktadır. App Store ve Play Store üzerinden erişebileceğiniz “dMags Dergi Mağazası” uygulaması ile telefon ve tabletlerinizde üye girişi yaparak veritabanını kullanabilirsiniz. 

31/12/2017

Wiley Online Library’nin araştırmacılara sunduğu en önemli kaynaklardan biri olan “Encyclopedia of Life Sciences (eLS) alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. Renkli illüstrasyonlar ve tablolarla zenginleştirilen içerik dışında, ek bölümler ve terimler sözlüğü gibi temel ve teknik bilgiler de yer alır. eLS makalelerinin yazıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir:

·         Biyokimya

·         Biyoetik & Felsefe

·         Hücre Biyolojisi

·         Gelişim Biyolojisi

·         Ekoloji

·         Yaşamın Evrimi ve Çeşitliliği

·         Genetik & Hastalık

·         İmmünoloji

·         Microbiyoloji

·         Moleküler Biyoloji

·         Nöroloji

·         Bitki Bilimi

·         Bilim & Toplum

·         Yapısal Biyoloji

·         Viroloji

31/12/2017

EMIS

EMIS; BMI, S&P, Dun&Bradstreet, The Economist Intelligence Unit (EIU), Enerdata, Euromonitor, FT, MarketWatch, Market Line, EIU, Petroleum Economist, Oil Voice, 4Cast ve Oxford Economics gibi otoritelere ait verileri tek bir platformda bir araya getirmekte, kullanıcıların araştırma ve çalışmalarında kullanabilecekleri kapsamlı bir bilgi havuzu oluşturmaktadır.

  • İçeriklere ulaşmak için EMIS veritabanı sayfasında ekranın sağ üst köşesindeki CLIENT LOGIN sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.
16/11/2017
Gale Reference Complete ile ilgili görsel sonucu

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz koleksiyondur.

16/11/2017

Kluwer Law International Journals içeriği mevcut HeinOnline veritabanımızın içerisinden alt bir koleksiyon olarak ulaşabilirsiniz.

Kluwer Law International Journals içeriği aşağıdaki gibidir:

 Air and Space LawASA BulletinAsian International Arbitration JournalBCDR International Arbitration ReviewBusiness Law ReviewCommon Market Law ReviewEuropean Business Law ReviewEuropean Company LawEuropean Energy and Environmental Law ReviewEuropean Foreign Affairs ReviewEuropean Public LawEuropean Review of Private LawGlobal Trade and Customs JournalInternational Journal of Comparative Labour Law and Industrial Relations,Intertax, Journal of European Consumer and Market Law, Journal of International ArbitrationJournal of World TradeLegal Issues of Economic IntegrationRevista Braseilerira de ArbitragemWorld CompetitionWorld Trade and Arbitration Materials

20/11/2017
The Institution of Engineering & Technology (IET ile ilgili görsel sonucu

The Institution of Engineering and Technology (IET) Veritabanı; Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında 500’e yakın e-kitap ve 13000’den fazla konferans, seminer ve ders sunum videoları içermektedir.

30/11/2017

Jurix veritabanında hâlihazırda 28 farklı akademik yayında yer bulmuş 3547 uzman yazarın 6000’den fazla makalesi bulunmaktadır. Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi hukuk kaynakları da JURİX veritabanına eklenmektedir.

2/11/2017
rb digital ile ilgili görsel sonucu

Zinio Popüler e-Magazin Platformu, Indieflix Bağımsız Sinema e-Platformu ve ComicPlus Elektronik Çizgi Roman Platformu RBdigital üzerinden farklı platformlar şeklinde Üniversitemiz deneme erişimine açılmıştır.

Zinio e-magazinler:

Haber, sanat, müzik, eğlence, bilim, teknoloji, spor, gezi, vb. Alanlarda 2.000 farklı popüler dergi

Kullanıcılarına basit bir e- yayından çok tam bir dergi okuma deneyimini bilgisayarlarda, Android ve IOS platformlarında ve e-okuyucu cihazlarda sunmaktadır.

Indieflix; Bağımsız Sinema filmleri:

Indieflix ödüllü filmler, bağımsız filmler, kısa filmler ve belgesellerin de dahil olduğu 8000’den fazla filmle kullanıcılarının sinema dünyasını yakından takip etmesine olanak tanır.

Ayrıca türe, filmin süresine ve izleyici kitlesine göre yapılabilecek aramalarla da filmi kolayca bulup izleyebilir, facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz.

ComicsPlus Çizgi Roman e-Platformu:

90’dan fazla yayınevinden 16000’den  fazla çizgi romanın bir araya geldiği bir platform

Aksiyon, Bilim Kurgu, Manga, Süper Kahramanlar ve Sinema/TV serilerini içeren 20 popüler kategori

Bilgisayardan, tabletten, akıllı telefondan erişim imkanı

Sınırsız erişim

5/11/2017

Dünyaca ünlü kurumların ve derneklerin vaka çalışmalarını içermektedir. 1700 vaka çalışması içeren Sage Businesscasess İşletme ve yönetim, Muhasebe, Ekonomi, Finans, İnsan kaynakları, Bilgi yönetimi, Uluslararası ilişkiler, Pazarlama, Kurumsal çalışmalar, Strateji yönetmeni, Yönetim uzmanlıkları, İşletme ve Yönetim için araştırma yöntemleri konularını içermektedir.

31/10/2017
company logo

Türkçe e-Kitap veritabanı olan Sayısal Kitap;

·         Evrensel Basım Yayın

·         Notos Kitap Yayınevi

·         Varlık Yayınları

·         Nesin Yayınları

·         Maya Yayınları

·         Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

·         Edebi Şeyler

·         Ege Yayınları

·         İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

·         Arkeoloji ve Sanat Yayınları  gibi  yayınevlerinin elektronik kitaplarını kullanıcılara sunmaktadır.

31/12/2017

The Times, 200 yılı aşkın tam metin  basımlardan oluşan 19., 20. ve 21. yüzyılın çevrimiçi kaynaklarından biridir. Bu tarihi gazete arşivi, dünyada orijinal olarak yayımlanan kaynaklar çerçevesinde en iyi bilinen ve en çok atıf alan gazete arşividir.

  •  1.6 Milyon Sayfa
  •  70,000 Sayı
  •  11.8 Milyon Haber

Kampüs dışı kullanımlarınız için şifre: Turkey

30/11/2017

Turcademy;

  • Türkiye’deki yayıncılardan sağlanan 2.000'i aşkın e-kitap

  • Daha iyi bir arama algoritması

  • Anlık kullanıcı etkileşimi

  • Kurumlar ve kullanıcılar için istatistik bilgisi

  • Sürekli gelişen bir sistem

  • Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Davranış Bilimleri, Bilim, Teknoloji ve Tıp ve daha pek çok konuyu kapsamaktadır.

31/12/2017

Pearson&VitalSource e-textbooks;

1000’e yakın yayınevi ve 1 milyondan fazla elektronik ders kitabı barındırmaktadır.

Ağırlıklı olarak;

· STEM ve STEAM kaynakları,

· TIP kaynakları

· Beşerî Bilimler kaynakları

· İktisadi ve İdari Bilimler kaynakları

· Mühendislik Kaynakları

· Yaratıcı Sanatlar Kaynakları

· ELT ve diğer yabancı dil öğrenme kaynakları içermektedir.

10/12/2017